2019

22.1 Historiefortæller/oplægsholder for Aryze

31.1 Besttellers/Løgnhals

12.2 Huset i Magstræde/Open Mic

14.2 Grønnegade Kasserne/Historiefortæller/”Når lykken vender” med Vigga Bro og Steffen Sommerstedt

28.2 besttellers/story fight night

4.3 Slesvig/Stakkels Teenager

4.3 Slesvig/Stakkels Teenager

5.3 Sønderborg/Stakkels teenager

6.3 Nyborg/Stakkels Teenager

11.3 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

13.3 Fortæller/Nykøbing Falster/Info følger

14.3 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

18.3 fortælling for Vitus rejser

19.3 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

20.3 Fortællerangreb/Ishøj skole

20.3 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

21.3 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

26.3 Ådalen Efterskole/Fortæller

28.3 Optagelse af reklamefilm

29.3 Slangerup/Lystløgneraften/Fortæller

2.4 Stakkels Teenager/Aprilfestival/10.30

2.4 Stakkels Teenager/Aprilfestival/12.30

2.4 Stakkels Teenager/Aprilfestival/19.00

3.4 Askes jul/Aprilfestival

3.4 Askes jul/Aprilfestival

5.4 Stakkels Teenager/Aprilfestival/Sognegården/14.30 – gratis

5.4 Stakkels Teenager/Aprilfestival/Sognegården/ 17.45 – gratis

6.4 Askes Jul/Aprilfestival/Sognegården/kl.12.30 – gratis

6.4 Askes Jul/Aprilfestival/Sognegården/kl.14.00 – gratis

11.4 Toldkammeret/WORDS-aften/Fortæller-info følger

23.4 Words on tour/Ålsgårde/Fortæller

25.4 Fortæller/Privat arrangement/Dansk Broder orden Haslev

2.5 Rønde kulturhus/Stakkels teenager

10.5 Lystløgneraften/Zangenbergs teater/Fortæller

16.5 Lystløgneraften/Roadshow/Ringsted

22.5 Zangenbergs Teater/Stakkels Teenager kl.9.00

22.5 Zangenbergs Teater/Stakkels Teenager kl.11.30

23.5 Zangenbergs Teater/Stakkels Teenager kl.9.00

23.5 Zangenbergs Teater/Stakkels Teenager kl. 11.30

23.5 Høje Taastrup kirke/fortæller

30.5 Konfimation/Fortæller – privat arrangement

1.6 Tv-spot/optagelse/skuespiller

13.6 – 16.6 WORDS Fortællefestival/mere info følger

13.6 Gallaåbning af Wordsfestivalen/Helsingør

14.6 Stakkels teenager/Helsingør/Words festival kl.12.00

14.6 Kulturjagten/Helsingør/Words festival kl.16.00

14.6 Story Fight Night/Helsingør/Words festival kl.20.45

15.6 Forstået?/Helsingør/Words festival kl.13.30

16.6 Af jord er du kommet/Helsingør/Words festival kl.11.30

16.6 Søndagsudfordringen/Helsingør/Words festival kl.13.00

23.6 Båltaler/Sankt Hans Aften – Gøterborg plads, Nordhavn

27.6 indspilning af informationsfilm/skuespiller

10.8 Privat arrangement/Fortæller

23.8 Sø og Handelsretten/ Fortæller

3.9 Huset/Stand up

5.9 Helsingør/ Words-aften/ med André Andersen og Vigga Bro

14.9 Fortællefestival Vestjylland/teenagefortællinger/kl.15.30

15.9 Fortællefestival Vestjylland/Åbning i borggården kl.11.30

15.9 Fortællefestival Vestjylland/Stenbroen/Riddersalen kl. 13.00

17.9 Cafe Sirius/Stand up

26.9 Høje Taastrup kirke/fortæller

3.10 Helsingør/Words-aften/Fortæller og vært

4.10 Islands brygge bibliotek/Fairytale Fight Night/Fortæller

11.10 Huset/Lystløgneraften/Historiefortæller

20.10 Teatret ved Sorte Hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling kl.17.00

21.10 Mogenstrup Menighedshus/Fortæller kl.19.00

24.10 Besttellers/Stories in the dark

25.10 Lystløgneraften/Roadsshow/fortæller

27.10 Teatret ved Sorte Hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling kl.17.00

28.10 Fortælleworkshop/Herlev

29.10 Stakkels teenager/Holmebækskolen(forebyggelseskaravanen

30.10 Fortælleworkshop/Herlev

30.10 Islands brygge/FortælFestival/Improfortællinger/Fortæller

31.10 Fortælleworkshop/Herlev

31.10 Islands Brygge/Halloweenfortællinger/Historiefortæller

31.10 Islands Brygge/Bodegafortællinger/Historiefortæller

1.11 Fortælleworkshop/Herlev

3.11 Teatret ved Sorte Hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling kl.17.00

4.11 Fortælleworkshop/Herlev

8.11 Stakkels teenager/forebyggelseskaravanen/Køge Private Realskole

10.11 Teatret ved Sorte Hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling kl.17.00

12.11 Stakkels teenager/forebyggelseskaravanen/Hastrupskolen

13.11  Fang Fortællingen – Herlev Læser Højt/Fortæller

14.11 Stakkels teenager/forebyggelseskaravanen/Kirstinedalskolen

15.11 Stakkels teenager/forebyggelseskaravanen/Ejby Skole

16.11 Privat arrangement/Fortæller

17.11 Teatret ved Sorte Hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling kl.17.00

20.11 Slagelse/Fortællerangreb/Historiefortæller

20.11 Stakkels Teenager/Holbæk – Aftenforestilling/Historiefortæller

24.11 Teatret ved Sorte Hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling kl.17.00

27.11 Askes Jul/Fortæller-Skuespiller/ Ørsted-Djursland

28.11 info følger

28.11 Bordings Friskole/Fortæller/Privat arrangement

28.11 Operaen Christiania/Comedy-Tellers/Fortæller

30.11 Info følger

3.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

3.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

4.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

4.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

5.12 Askes jul/Roskilde privatskole

6.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

6.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

7.12 ORD/Fortællecafe i Næstved/Fortæller

9.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

9.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

10.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

10.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

11.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

11.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

12.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

12.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

13.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

13.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

14.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

14.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

16.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

16.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

17.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

17.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

18.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

18.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

19.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

19.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

20.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

20.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

21.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.9.15

21.12 Askes jul/Fortæller-Skuespiller/Ishøj Teater/Brederkærgård/ kl.11.30

30.12 Askes jul/Amager/Mere info følger

30.12 Askes jul/Amager/Mere info følger