2020

6.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

8.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

10.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

13.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

15.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

17.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

20.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

20.1 Indtaling til kunstinstallation/Galleri Vermilion Sands/cascading celestial giants

22.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

23.1 Besttellers/Løgnhals/Fortæller

24.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

27.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

29.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

2.2 Bylderup Skole/Stakkels teenager

3.2 Slesvighus/Stakkels teenager

3.2 Slesvighus/Stakkels teenager

5.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

7.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

7.2 Huset/Lystløgneraften/Fortæller

17.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

17.2 Indtaling af film til historienet.com/Fortæller-skuespiller

18.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

19.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

19.2 Aarhus efterskole/Workshop

19.2 Aarhus efterskole/Fortæller

20.2 Århus efterskole/Oplæg om personlige historier/Fortæller

20.2 Århus/Fairbar/Fortæller

24.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

26.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

28.2 Min fars krig/Dramadokumentar til dr1/Anklager Leif Salomonsen/Skuespiller/tiki media

29.2 fortælleworkshop for foreningen vestjyske fortællespor/Nørre Vosborg

2.3 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

4.3 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

5.3 Helsingør/Toldkammeret/WORDS – aften/Fortæller

6.3 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

6.3 Ellebækskolen/historiefortæller

6.3 Huset/Lystløgneraften/Fortæller

11.3 Marthahjemmet/Historiefortæller/eventyruge

12.6 WORDS – festival/Fortæller ved åbning af festvalen/kl. 19.30

13.6 WORDS – festival/Hjemmefortælling/kl.12.00

13.6 WORDS – festival/Jeg vil Lykkes!/fortæller/kl.14.00

13.6 WORDS – festival/Hvor Macho kan det blive?/fortæller sammen med Gravers Graversen/kl.18.00

17.6 Efterskolen Ådalen/Historiefortæller

25.6 Samsø/Sommerfortællinger/Fortæller

1.7 Optagelse/reklamefilm/skuespiller

2.7 Words Sommerfortælling/Helsingør/Fortæller/ i privat hjem

7.8 Lejre kommune/Stakkels Teenager – info følger

7.8 Lejre kommune/Stakkels Teenager – info følger

7.8 Klub Rughave/Historiefortæller

20.8 Sommerfortælling/Historiefortæller/Støttet af kulturministeriet

26.8 Privat arrangement/Historiefortæller

27.8 Sommerfortælling/Historiefortæller/Støttet af kulturministeriet

3.9 Sommerfortælling/Historiefortæller/Støttet af kulturministeriet

7.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

7.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

8.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

8.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

9.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

9.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

9.9 Cafe Kilogram/Historiefortæller/kl.20.00

10.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.17.00

10.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.19.00

11.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

11.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

11.9 Lystløgneraften/Huset i magstræde/Fortæller/ Med Steiner, Per Helge Sørensen og Michael Bech

12.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.00

12.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.13.00

13.9 BestTellers Historiefortællermarathon/Løgnhals kl. 13.00

15.9 Dyhrs Skole/Stakkels teenager/kl.10.00

15.9 Dyhrs Skole/Stakkels teenager/kl.12.15

25.9 Vallekilde-Hørve Friskole/Stakkels teenager

8.10 Besttellers/Stories in the dark/Historiefortæller/ kl.20.00

16.10 Lystløgneraften/Huset i magstræde/Fortæller/med Steiner, Vigga Bro og Arne Christiansen

17.10 Faaborg fortællescene/Fortæller med Esther Rützou/Temaet er “Freden”

19.10 Hemingway-club/Historiefortæller

uge 42/info følger

25.10 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

26.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Kildegårdskolen Vest

27.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Kildegårdskolen Øst

27.10 Halloweenhistorier/info følger

28.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Herlev Byskole (elv)

28.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Gl. Hjortespring

29.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Herlev Byskole (eng)

30.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Herlev Byskole (eng)

WORDS-aftenToldkammeret/Helsingør/Fortæller/info om dato og tid følger

1.11 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

4.11 Odsherred/Huskunstnerforløb/Odsherred Læser – litteratur- og læsefestival for børn og unge

5.11 Odsherred/Huskunstnerforløb/Odsherred Læser – litteratur- og læsefestival for børn og unge

6.11 Odsherred/Huskunstnerforløb/Odsherred Læser – litteratur- og læsefestival for børn og unge

6.11 Lystløgneraften/Huset i magstræde/Fortæller/med Steiner, Gravers Graversen, og Peter Hartmann

8.11 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

13.11 Herlev læser højt/finalen/Historiefortæller

15.11 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

28.11 Info følger

29.11 Info følger

4.12 Lystløgneraften/Huset i magstræde/Fortæller/ med Steiner, Lene Lømmelsen og Pernille Stockfleth

6.12 Info følger

7.12 Info følger

8.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

8.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

9.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

9.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

10.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

10.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

11.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

11.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

12.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 11.00 – UDSOLGT

12.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.13.00 – UDSOLGT

15.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

15.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

16.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

16.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

17.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

17.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

18.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

18.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

19.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.00 – UDSOLGT

19.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.13.00

Køge/stakkels teenager/dato følger

Køge/stakkels teenager/dato følger

Køge/stakkels teenager/dato følger

Køge/stakkels teenager/dato følger

Køge/stakkels teenager/dato følger