2020

6.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

8.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

10.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

13.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

15.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

17.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

20.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

20.1 Indtaling til kunstinstallation/Galleri Vermilion Sands/cascading celestial giants

22.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

23.1 Besttellers/Løgnhals/Fortæller

24.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

27.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

29.1 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

2.2 Bylderup Skole/Stakkels teenager

3.2 Slesvighus/Stakkels teenager

3.2 Slesvighus/Stakkels teenager

5.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

7.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

7.2 Huset/Lystløgneraften/Fortæller

17.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

17.2 Indtaling af film til historienet.com/Fortæller-skuespiller

18.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

19.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

19.2 Aarhus efterskole/Workshop

19.2 Aarhus efterskole/Fortæller

20.2 Århus efterskole/Oplæg om personlige historier/Fortæller

20.2 Århus/Fairbar/Fortæller

24.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

26.2 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

28.2 Min fars krig/Dramadokumentar til dr1/Anklager Leif Salomonsen/Skuespiller/tiki media

29.2 fortælleworkshop for foreningen vestjyske fortællespor/Nørre Vosborg

2.3 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

4.3 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

5.3 Helsingør/Toldkammeret/WORDS – aften/Fortæller

6.3 Børnehuset Louisegården/Huskunstnerforløb/Formiddag/Historiefortæller

6.3 Ellebækskolen/historiefortæller

6.3 Huset/Lystløgneraften/Fortæller

11.3 Marthahjemmet/Historiefortæller/eventyruge

12.6 WORDS – festival/Fortæller ved åbning af festvalen/kl. 19.30

13.6 WORDS – festival/Hjemmefortælling/kl.12.00

13.6 WORDS – festival/Jeg vil Lykkes!/fortæller/kl.14.00

13.6 WORDS – festival/Hvor Macho kan det blive?/fortæller sammen med Gravers Graversen/kl.18.00

17.6 Efterskolen Ådalen/Historiefortæller

25.6 Samsø/Sommerfortællinger/Fortæller

1.7 Optagelse/reklamefilm/skuespiller

2.7 Words Sommerfortælling/Helsingør/Fortæller/ i privat hjem

7.8 Lejre kommune/Stakkels Teenager – info følger

7.8 Lejre kommune/Stakkels Teenager – info følger

7.8 Klub Rughave/Historiefortæller

20.8 Sommerfortælling/Historiefortæller/Støttet af kulturministeriet

22.8 Grundtvig Højskole/Workshop i historiefortælling

26.8 Privat arrangement/Historiefortæller

27.8 Sommerfortælling/Historiefortæller/Støttet af kulturministeriet

3.9 Sommerfortælling/Historiefortæller/Støttet af kulturministeriet

7.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

7.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

8.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

8.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

9.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

9.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

9.9 Cafe Kilogram/Historiefortæller/kl.20.00

10.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.17.00

10.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.19.00

11.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.9.30

11.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.15

11.9 Lystløgneraften/Huset i magstræde/Fortæller/ Med Steiner, Per Helge Sørensen og Michael Bech

12.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.11.00

12.9 Ishøj teater/Stakkels Teenager/åben forestilling/ kl.13.00

13.9 BestTellers Historiefortællermarathon/Løgnhals kl. 13.00

23.9 Cafe Kilogram/Historiefortæller/kl.20.00

25.9 Vallekilde-Hørve Friskole/Stakkels teenager

1.10 Besttellers/Story fight Night

2.10 Sexologuddannelsen København/Historiefortæller

8.10 Indtaling af lydbogen “Gamerklassen”

8.10 Historiefortælling til programmet “kræs” på Radio4 kl.17.45-18.00

8.10 Besttellers/Stories in the dark/Historiefortæller/ kl.20.00

13.10 Indtaling af lydbogen “Gamerklassen”

15.10 workshop/ny teaterproduktion/info følger

16.10 workshop/ny teaterproduktion/info følger

17.10 Faaborg fortællescene/Fortæller med Esther Rützou/Temaet er “Freden”

19.10 Optagelse af Infofilm/skuespiller

20.10 Indtaling af lydbog

21.10 Indtaling af lydbog

25.10 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

26.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Kildegårdskolen Vest

27.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Kildegårdskolen Øst

28.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Herlev Byskole (elv)

28.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Gl. Hjortespring

29.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Herlev Byskole (eng)

30.10 Workshop ved “Herlev læser højt” Herlev Byskole (eng)

1.11 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

2.11 Dyhrs Skole/Stakkels teenager/kl.10.00

2.11 Dyhrs Skole/Stakkels teenager/kl.12.15

4.11 Odsherred/Huskunstnerforløb/Odsherred Læser – litteratur- og læsefestival for børn og unge

5.11 Odsherred/Huskunstnerforløb/Odsherred Læser – litteratur- og læsefestival for børn og unge

6.11 Odsherred/Huskunstnerforløb/Odsherred Læser – litteratur- og læsefestival for børn og unge

8.11 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

9.11 Optagelse af Infofilm/skuespiller

11.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

12.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

13.11 Herlev læser højt/finalen/Historiefortæller

15.11 Teatret ved sorte hest/Vigga og Brohovederne/Historiefortælling

17.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

17.11 Kastanjevej Efterskole/stakkels teenager

18.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

19.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

19.11 Besttellers/Story fight Night/kl.20.00

23.11 Fortælleangreb/ på skole i Køge

26.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

27.11 Køge/stakkels teenager/Forebyggelseskaravanen

27.11 privat arrangement/historiefortæller

28.11 Info følger

29.11 Info følger

4.12 Tølløse privat-og efterskole/Historiefortæller

5.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

6.12 Info følger

7.12 Info følger

9.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

9.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30 – udsolgt

10.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30 – udsolgt

11.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15

11.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30

15.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl. 9.15 – udsolgt

16.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.30 – udsolgt

19.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.11.00 – udsolgt

19.12 Ishøj teater/bredekærgård/Askes Jul/kl.13.00