2018

25.1 Tårnby kommune/Kick off konference/Skuespiller

1.2 Fortællerangreb/Fortæller

1.2 Toldkammeret/Words – aften/Vigga Bro fylder 80

2.2 Lystløgneraften/Fortæller

6.2. Fortællerangreb/Fortæller

8.2 Besttellers/Stories in the dark

14.2 Fortælleangreb/Fortæller

15.2 Besttellers/Story Fight Night/Fortæller

25.2 Besttellers/Familiesøndag

25.2 Besttellers/Stakkels Teenager

27.2 Stakkels Teenager/Ejby skole/forebyggelseskaravanen

28.2Lystløgneraften/Kultursuppe v. Dansk Rakkerpak-Næstved internationale Egnsteater

1.3 Stakkels Teenager/Hastrupskolen/forebyggelseskaravanen

1.3 Helsingør-Toldkammeret/WORDS-Aften

6.3 Lystløgneraften/Islands Brygge Bibliotek

7.3 Fortællerangreb/Fortæller/Lejre

8.3 Stakkels Teenager/Kirstinedalsskolen/forebyggelseskaravanen

9.3 En Køn Historie/Islands brygge bibliotek

10.3 Impro-fortælling/Islands brygge bibliotek

13.3 Stakkels Teenager/Køge private realskole/forebyggelseskaravanen

14.3 Fortællerangreb/Fortæller

15.3 Stakkels Teenager/Holmebækskolen/forebyggelseskaravanen

19.3 Fortælling Brønshøj Skole

21.3 Fortælleworkshop for konfirmander

22.3 Fortælleworkshop for konfirmander

26.3 Børnekulturpilot/feriecamp

27.3 Børnekulturpilot/feriecamp

28.3 Børnekulturpilot/feriecamp

7.4 Huset i Magstræde/Fortællebæster præsenterer: Aske Ebbesen med “En Køn Historie”

11.4 Fortællerangreb/Fortæller

18.4 Aprilfestivalen/Stakkels Teenager/H-H Skolen

18.4 Aprilfestivalen/Stakkels Teenager/H-H Skolen

19.4 Aprilfestivalen/Festivalshow

20.4 Aprilfestivalen/Stakkels Teenager/Femmøller Efterskole – Aprilfestivalens Ungdomsaften

21.4 Aprilfestivalen/Stakkels Teenager/Ebeltoft Kirke kl.18.00-Åben

21.4 Aprilfestivalen/Stakkels Teenager/Ebeltoft kirke kl.20.00 – Åben

24.4 Baltoppen/Stakkels Teenager/

3.5 Toldkammeret Helsingør/Words-aften/Spread the Word

16.5 Rådet for sikker trafik/Fortæller

28.5 Optagelser/Reklamespot for Politiken Books

30.5 FOF /Sommerhøjskole/Vordingborg/Fortæller

2.6 Fortæller/privat arrangement

7.6 WORDS/Helsingør/gallaåbning/Fortæller

8.6 WORDS/Helsingør/Kulturjagten

9.6 WORDS/Helsingør/Improvisationsfortælling med Mia Møller og André Andersen

9.6 WORDS/Helsingør/Historiefortælling med Sevik Perl/Storbydrengen og taxachaufføren

9.6 WORDS/Helsingør/Gong-show

10.6 WORDS/Helsingør/Kirkegårdsfortællinger

22.6 Børnekulturpiloterne/Skattejagt/Fortæller

23.6 Skt Hans fortællinger/ info om tid og sted følger

30.6 Fortællinger i Mørke/Brorfelde/Fortæller

18.7 Krogerup Højskole/Familiekursus/Fortæller

24.7 H.C Andersen/Tivoli/Skuespiller

25.7 Krogerup Højskole/Familiekursus/Fortæller

26.7 H.C Andersen/Tivoli/Skuespiller

27.7 Fortælling ved Måneformørkelse/Brorfelde/Fortæller

8.8 Krogerup Højskole/sommerkursus-Krogerup PåNy/Fortæller

18.8 Teater Vestvolden/Workshop

19.8 Teater Vestvolden/Workshop

21.8 Fortællerangreb/Køge bugt privatskole

22.8 Karens Minde Kulturhus/Løgn og Latin/Fortæller/Fortælleskabet

25.8 Privat arrangement/Fortæller

28.8 Rådmandsgadeskole/fortællinger

2.9 Besttellers/Stakkels Teenager kl.14.00

7.9 Rådet for sikker trafik/Forberedelse til Årsmøde

9.9 Premiere på Guidekorps Avedøre

12.9 Rådet for sikker trafik/Forberedelse til Årsmøde

13.9 Optagelse af reklamefilm

14.9 Lystløgneraften/En del af Golden Days

18.9 Stakkels Teenager/Tårnby kommune kl.10.00

18.9 Stakkels Teenager/Tårnby kommune kl.12.00

19.9 Stakkels Teenager/Tårnby kommune kl.10.00

19.9 Stakkels Teenager/Tårnby kommune kl.12.00

20.9 Stakkels Teenager/Teater Fairplay/åben forestilling kl. 17.00

20.9 Stakkels Teenager/Teater Fairplay/åben forestilling kl. 19.00

21.9 Stakkels Teenager/Tårnby kommune kl.10.00

21.9 Stakkels Teenager/Tårnby kommune kl.12.00

26.9 Fortællerangreb

27.9 VM i foredrag/semifinalist/Timotheuskirken

28.9 Kulturnatten Helsingør/Fortæller med André Andersen

4.10 Toldkammeret/WORDS – aften/Fortæller med AndréAndersen og Pernille Stockfleth

6.10 Rådet for sikker trafik/Årsmøde/Fortæller

13.10 Billedestrøm festival for visuelle fortællinger/Fortæller/mere info følger

16.10 Cafe Habibi/historiefortæller

26.10 Mere info følger

30.10 Stakkels Teenager/Odsherred

30.10 Stakkels Teenager/Odsherred

31.10 Stakkels Teenager/Helsingør

31.10 Islands Brygge Bibliotek/Gys og Gru

31.10 Islands Brygge Bibliotek/Gys og Gru

1.11 Stakkels Teenager/Odsherred

2.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

5.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

7.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

8.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

8.11 Besttellers/Story fight night

9.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

12.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

15.11 Køge/Stakkels Teenager/Forebyggelseskaravanen

16.11 Solrød bio/Stakkels Teenager/kl.10.00

16.11 Solrød bio/Stakkels Teenager/kl.12.00

21.11 Solrød bio/Stakkels Teenager/kl.10.00

22.11 Stakkels Teenager/Odsherred

22.11 Stakkels Teenager/Odsherred

22.11 Lystløgneraften/Slangerup/privat arrangement

23.11 Info følger

24.11 Privat arrangement/Fortæller

25.11 Ishøj Teater/Askes Jul/Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.12.00

30.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.17.00

1.12 Info følger

1.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.12.00

1.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.15.00

1.12 Huset i magstræde/Fortællebæster kl.20.00

2.12 info følger

7.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.17.00

9.12 Ishøj Teater/ Askes Jul/Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.12.00

9.12 Ishøj Teater/ Askes Jul/Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.15.00

14.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.17.00

15.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.12.00

15.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.15.00

16.12 Zangenbergs teater/Askes Jul/kl.11.00

16.12 Zangenbergs teater/Askes Jul/kl.13.00

22.12 Ishøj Teater/Askes Jul /Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.12.00

22.12 Ishøj Teater/ Askes Jul/Fortæller-skuespiller/mere info følger – kl.15.00