2022

18.1 Roskilde/fortællerangreb/historiefortæller

20.1 Rødovre/fortællerangreb/historiefortæller

26.1 Karens Minde Kulturhus/Fortællingens dag/Lev Vigtigt/ kl.19.30.
Med Susan Ørum, Chanet Deleuran og Tom Lindby

1.2 Hørsholm/Fortællerangreb/Historiefortæller

3.2 indlæsning af historisk podcast om Valdemar Psilander/indlæser

4.2 Sundbyvester Skole/Fortællerangreb/Historiefortæller

7.2 Optagelse af musikvideo/Skuespiller

8.2 Mikkeller personalearrangement/historiefortæller

10.2 Taastrup/fortællerangreb

22.2 Efterskolen Ådalen/Historiefortæller

23.2 Stakkels teenager/Info følger

8.3 Køge/Stakkels teenager/info følger

9.3 Køge/Stakkels teenager/info følger

10.3 Toldkammeret/WORDS-aften/Fortæller

11.3 Køge/Stakkels teenager/info følger

15.3 Sct Nicolai Kirke i Svendborg/Menneskesønnens sidste dage/ med André Andersen og Pernille Stockfleth

16.3 Køge/Stakkels teenager/info følger

22.3 Køge/Stakkels teenager/info følger

24.3 Aalborg/MENNESKESØNNENS SIDSTE DAGE/ med André Andersen og Pernille Stockfleth

24.3 Aalborg/MENNESKESØNNENS SIDSTE DAGE/ med André Andersen og Pernille Stockfleth

7.4 Herlev medborgerhus/Fang Fortællingen Finale/Historiefortæller

7.4 Helsingør/MENNESKESØNNENS SIDSTE DAGE/ med André Andersen og Pernille Stockfleth/kl.19.30

19.4 Kastanievej Efterskole/Stakkels teenager/Skuespiller

23.4 privat arrangement/Fortæller

26.4 Kronborg Slot/Historiefortæller

29.4 Helsingør Byvandring/Historiefortæller

5.5 Besttellers Scene/Mytoman/Historiefortæller

13.5 Flytbar festival/Vordinborg/Stakkels teenager/info følger

19.5 Ishøj/fortællerangreb

28.5 Flytbar festival/Vordinborg/Stakkels teenager/info følger

30.5 Radio Petrol/ indspilning af historier

31.5 Stevns/Stakkels teenager/aften/info følger

8.6 CphStage/Ansgarkirken/Menneskesønnens sidste dage/kl.19.30/Gratis entre

9.6 CphStage/Kristkirken/Menneskesønnens sidste dage/kl.19.00/Gratis entre

10.6 CphStage/Kirken i Ørestad/Menneskesønnens sidste dage/kl.19.00/Gratis entre

17.6 Kulturjagten/Helsingør

17.6 Fortælling ved sommerfest/Privat arrangement

18.6 Fortælling/privat arrangement

23.6 Bredekærgård/Fortællinger med André Andersen/Fortæller/Info følger

24.6 litteraturfestival på Strynø: “Litteratur for store og små/Fortæller/info følger

25.6 litteraturfestival på Strynø: “Litteratur for store og små/Fortæller/info følger

10.8 Skuespiller/optagedag hele dagen

20.8 fortælling til sommerfest/privat arrangement/Historiefortæller

26.8 optagelse Af’Sådan Cirka’ podcast med André Andersen

27.8 fortælling til sommerfest/privat arrangement/Historiefortæller

29.8 Helsingør Byvandring/Historiefortæller

4.9 Hirschholm festival/Skuespiller

7.9 Kulturium/Ord/Historiefortæller

8.9 Hundige lille skole/store læsedag/historiefortæller

8.9 Toldkammeret/Ord/Historiefortæller/
Kl.19.30

9.9 DaCapo/Skuepiller/helsingør

9.9 Amager fælled/Historiefortæller/info følger

10.9 Litteraturfestival v. Stevns Bibliotekerne, Store Heddinge/Fortæller/info følger

15.9 Besttellers/story fight night/impro-fortælling

Korsager Skole/Stakkels teenager/info om dato følger

Korsager Skole/Stakkels teenager/info om dato følger

20.9 Gjethuset Frederiksværk/Stakkels teenager

20.9 Gjethuset Frederiksværk/Stakkels teenager

21.9 Helsingør Domkirke/Menneskesønnens sidste dage/ kl.19.00

22.9 Helsingør/FOA Seniorklub/Historiefortæller

27.9 DaCapo/Skuespiller

29.9 DaCapo/Skuespiller

29.9 stevns/historiefortæller/info følger

1.10 Herlev/Historiefortæller/Info følger

1.10 Privat arrangement/Historiefortæller

4.10 Lyngby Kirke/Menneskesønnens sidste dage/ kl. 14.30

5.10 Ishøj/Kulturium/ORD kl.19.30

6.10 Toldkammeret/live podcast/Sådan Cirka/ med André Andersen

7.10 Skælskør/ORD/kl. 19.30/info følger

26.10 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

27.10 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

28.10 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

31.10 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

1.11 Grønnegade kulturkaserne/ ORD/historiefortæller/kl. 19.30

2.11 Køge/Forebyggelseskaravane/stakkels teenager

2.11 B&W i Haslev/ORD/historiefortæller/kl. 19.30

3.11 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

4.11 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

5.11 Strynø/Historiefortæller/info følger

6.11 Pavillion K i Vordingborg/ORD/historiefortæller/kl. 16.00

7.11 Herlev/Fang Fortællingen/Workshops/Info følger

8.11
Køge/Forebyggelseskaravanen/stakkels teenager

9.11 stakkels teenager/Husum kl. 10.15

9.11 stakkels teenager/Husum kl. 12.30

10.11 Besttellers/fight night/impro/historiefortæller/kl. 20.00

15.11 Køge/Forebyggelseskaravanen/stakkels teenager

16.11 Heibergskolen/historiefortæller

17.11 Herlev Medborgerhus/Historiefortæller/Fang Fortællingen/finale

17.11 Køge/Forebyggelseskaravanen/stakkels teenager

18.11 Teaterseminar i Esbjerg. Pitch af Menneskesønnens sidste dage, samt en opførsel af fuld forestilling

22.11 BASTIONEN/Nyborg/stakkels teenager/kl.10.30

22.11 BASTIONEN/Nyborg/stakkels teenager/kl.12.30

23.11 Køge/Forebyggelseskaravane/stakkels teenager

23.11 Kirken i Ørestad/menneskesønnens sidste dage kl. 19.30

24.11 Optagelse af kampagnefilm/Skuespiller

24.11 Islands Brygge/historiefortæller/ kl.17.00/info følger

24.11 Islands Brygge/historiefortæller/ kl.19.00/info følger

26.11 Kronborg Slot/Jul på Kronborg /Historiefortæller/Info Følger

27.11 Kronborg Slot/Jul på Kronborg /Historiefortæller/Info Følger

27.11 Islands Brygge/historiefortæller/ kl.19.00/info følger

28.11 Ishøj/Live podcast/Sådan Cirka/med André Andersen/info om sted følger

1.12 Besttellers/mytoman/historiefortæller/
Kl.20.00

3.12 Kronborg Slot/Kronborg Slot/Jul på Kronborg /Historiefortæller/info følger

4.12 Kronborg Slot/Jul på Kronborg /Historiefortæller/Info Følger

15.12 Høje Kolstrup Skole/Stakkels teenager/ Skuespiller

København/Cafe Kilogram/historiefortæller/info følger