2021

23.1 The British embassy Copenhagen/Historiefortæller/live Online

28.1 Besttellers/Løgnhals/Historiefortæller/kl.20.00/live online

20.3 Tv-pilot/Mens Isen Smelter/Skuespiller

30.3 Efterskolen Ådalen/Historiefortælling

13.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

14.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

15.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

20.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

21.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

22.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

22.4 Kastanievej efterskole/Stakkels teenager kl.19.30

27.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

28.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

29.4 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

4.5 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

5.5 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

6.5 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

6.5 Besttellers/Mytoman/Historiefortæller/ kl.20.00

10.5 Sejergaardens Musikefterskole/Historiefortæller

12.5 Fortælling på Samsø

13.5 Fortælling på Samsø

18.5 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

19.5 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

20.5 Bøgebjerg Børnehus/Fortælling og fællesskab/Fyns Kultur- og Sundhedspulje/med Esther Rützou

Børnehave/Hvidovre/Historiefortæller/Info følger

7.6 Forsøgsstationen/Info følger

8.6 Forsøgsstationen/Info følger

9.6 Forsøgsstationen/Info følger

10.6 Forsøgsstationen/Info følger

11.6 Forsøgsstationen/Info følger

11.6 Info følger

15.6 Bøgebjerg Børnehus/Historierfortæller

29.6 Reklamefilm for en offentlig virksomhed/skuespiller

18.8 Lemvig kommune/Stakkels teenager 

18.8 Lemvig kommune/Stakkels teenager 

19.8 Lemvig kommune/Stakkels teenager 

19.8 Lemvig kommune/Stakkels teenager 

20.8 Lemvig kommune/Stakkels teenager

22.8 Galaksen/Mens vi venter/fortæller/online

23.8 Solrød/Stakkels teenager

25.8 Solrød/Stakkels teenager

26.8 Langelinieskolen/stakkels teenager/kl.10.15

26.8 Langelinieskolen/stakkels teenager/kl.12.15

26.8 Besttellers/Mytoman/Historiefortæller kl.20.00

31.8 Solrød/Stakkels teenager

10.9 Fortællinger i haven/info følger

16.9 Toldkammeret/Helsingør/Historiefortælling/words-aften

17.9 Faxe bibliotek/Historiefortæller kl.16.00

24.9 Haslev bibliotek/Historiefortæller kl.18.00

25.9 Privat arrangement/Historiefortæller

29.9 Stakkels teenager/Islands Brygge kulturhus/info om tidspunkt følger/Fortæl festival

29.9 Bodegafortællinger/Islands Brygge/Info følger/Fortæl Festival

30.9 Litteratur-battle/Islands Brygge/Info følger/Fortæl Festival

2.10 Herlev Bibliotek/Æblepressersaftdag/Historiefortæller – mere info følger

2.10 Nyborg/Privat firmafest/ fortæller – aften

3.10 Workshop/En del af Fortæl Festival/Info følger

5.10 FOF Næstved/Historiefortæller kl.14.30 – info følger

5.10 Farum kulturhus/Historiefortælling/WORDS Aften

8.10 FEST i Svendbog/Fortællingen:Frø Fugl eller Fisk/info følger

9.10 FEST i Svendborg/Comtemporary Storytelling/Workshopleder/ info følger

9.10 FEST i Svendborg/Comtemporary Storytelling/Workshopleder/ info følger

9.10 FEST i Svendborg/Festfyrværkeri-fortælling/ kl.20.00 – info om sted følger

11.10 Ældresagens venner/Glostrup/Historiefortæller kl. 14.30

11.10 Næstved/ORD/fortællecafe kl. 19.30

12.10 Kastanievej efterskole/Historiefortæller

27.10 Herlev/Fang fortælling/Workshop

28.10 Herlev/Fang fortælling/Workshop

28.10 Islands brygge bibliotek/uhyggefortællinger/info følger

29.10 Herlev/Fang fortælling/Workshop

1.11 København/lystløgneraften/Historiefortæller m. Steiner Steinmetz og Pernille Stockfleth

8.11 Herlev/Fang fortælling/Workshop

8.11 Kulturium/Ishøj/WORDS – aften kl.20.00

9.11 Herlev/Fang fortælling/Workshop

10.11 Køge/Stakkels teenager/info følger

11.11 Herlev/Fang fortælling/Workshop

12.11 Husum bibliotek/stakkels teenager/skuespiller

FOF Næstved/Historiefortæller kl.14.30 – info følger

FOF Slagelse/Historiefortæller kl. 13.00 – info følger

15.11 fortælling/privat arrangement

19.11 Køge/Stakkels teenager/info følger

24.11 Køge/Stakkels teenager/info følger

30.11 Køge/Stakkels teenager/info følger

23.11 Fang Fortællingen/Finalen/Historiefortæller

1.12 Køge/Stakkels teenager/info følger

5.12 Pavillon-k i Vordinborg/ORD/fortællecafe kl. 15.00

7.12 Næstved/ORD/historiefortæller/kl. 19.30/info følger